Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Czy warto kupić Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Assistance należy do grupy dobrowolnych polis na pojazdy mechaniczne. Nie brakuje osób, które twierdzą, że tego typu pakiet, to zwykłe naciągactwo. Są jednak takie osoby, które mają to ubezpieczenie samochodu i nigdzie bez niego nie ruszają się.

Dobre ubezpieczenie samochodu Assistance

Bowiem dzięki temu pakietowi mogą oni liczyć na pomoc w najbardziej kryzysowych sytuacjach, kiedy samochód, czy też inny pojazd odmówi pomocy. Trzeba jednak dokładnie zapoznać się z zapisami, jakie można znaleźć w tej umowie, ponieważ Assistance działa do określonej granicy kilometrów, od miejsca zamieszkania, gdzie na co dzień “zameldowany” jest samochód. Należy również sprawdzić, w jakich dokładnie sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe wyciągnie pomocną rękę. Wielu bowiem kierowców było pewnych tego, że mają Assistance, a otrzymali jedynie podstawową pomoc, która praktycznie niczego im nie dawała, oprócz telefonu do towarzystwa ubezpieczeniowego.

W Polsce i za granicą

To ubezpieczenie samochodu jest o tyle ważne (sprawdzenie zapisów), że na ogół nie obowiązuje ono poza granicami kraju. Jeżeli ktoś wybiera się własnym samochodem na wakacje za granicę, powinien postarać się o pakiet Assistance międzynarodowy, aby móc zapewnić sobie lepszą pomoc. W szczególności, że samochody czasem potrafią człowieka zawieść w najmniej oczekiwanej chwili. Dobry agent doradzi taką polisę, że będzie można bez problemu wyjechać na wakacje, ciesząc się przyjemnymi chwilami i towarzystwem swojego samochodu osobowego. 

 

Comments are closed.