Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Drzewko bonsai ceny – najważniejsze informacje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z czym powszechnie kojarzy się Japonia? Wielu osobom może na myśl przyjść szybka kolej, sushi czy też gry wideo. Jedną z najbardziej egzotycznych rzeczy są jednak drzewka bonsai. Co ciekawe, te niezwykle atrakcyjne wizualnie rośliny można bez większych problemów hodować również nad Wisłą. Wielu chętnych zastanawia się jednak nad tym, ile takie drzewko kosztuje. Czy jest to droga pasja?

Drzewka bonsai ceny — jakość drzewka

Japonia powszechnie kojarzy się jeszcze z jedną rzeczą, a mianowicie z dość wysokimi cenami. Dowodem tego może być wiadomość, która kilka lat temu obiegła cały świat, czyli wynik aukcji, na której sprzedawane było jedno ze starszych drzew bonzai. Cena tego drzewka wyniosła ponad milion złotych i było to najdroższe drzewko w historii. Czy takie drzewka faktycznie są tak drogie?Jak się okazuje, na rynku znaleźć można znacznie tańsze drzewka, których koszt może wynieść w granicach 200-300 złotych. Wiedzieć jednak trzeba, że takie odmiany zasadniczo różnić się będą od tych droższych. Przede wszystkim różnica wynika z wyglądu drzewka i ogólnie z jakości. Tańsze drzewko nie będzie tak atrakcyjne wizualnie. Co więcej, tanie drzewka mogą być również znacznie bardziej narażone na choroby czy też na ataki szkodników. Ogromną rolę w wycenie drzewka odgrywa również to, ile ma ono lat. Jeśli ma się do czynienia z młodym egzemplarzem, to jego cena będzie dość niska. Jeśli jednak chce się kupić drzewko, które hodowane jest od 20 lat, to ilość pracy, która została w nie włożona, będzie miała swoje odzwierciedlenie w wysokiej cenie.

Drzewko bonsai ceny — czy doniczka jest istotna?

Kolejną bardzo ważną informacją, o której trzeba wiedzieć podczas zastanawiania się nad ceną drzewka bonsai, jest jego doniczka. Każde drzewko sprzedawane jest razem z doniczką, która jak się okazuje, ma naprawdę duży wpływ na sumę zakupu.W jakim stopniu doniczka odpowiada za koszt drzewka? W przypadku młodszych odmian doniczka może stanowić nawet około 50% kosztu całego zakupu. Im drzewko starsze, tym ta wartość maleje.

Czy warto hodować drzewka bonsai?

Jak więc widać cena drzewka bonsai jest naprawdę zróżnicowana. Dodatkowo wiedzieć trzeba, że odpowiednia pielęgnacja także jest dość kosztowna. Powstaje więc pytanie, czy jest to opłacalne hobby?Jak się okazuje, pomimo tego że koszt tej pasji jest dość duży, to mimo wszystko warto poważnie się nad nią zastanowić, ponieważ daje ogromną satysfakcję i wiele radości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bonsai ceny.

Comments are closed.