Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Garnki na płytę indukcyjną – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Funkcjonalne garnki na płytę indukcyjną to propozycja, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w ostatnich latach. Garnki takie zachwycają odpornością na uszkodzenia, doskonałymi parametrami technicznymi, jak również wyglądem. Topowi producenci oferują nam garnki na płytę indukcyjną w wielu opcjach. Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną

Idealne garnki są trwałe, zabezpieczone przed wilgocią i korozją oraz zaprojektowane w taki sposób, aby ich codzienne użytkowanie było przyjemnością. Szukając idealnego kompletu garnków warto zwrócić uwagę na ofertę topowych producentów – w sklepie gerlach.pl znajdziemy rozbudowane komplety, jak i zestawy składające się z kilku elementów. Pozwoli nam to znaleźć komplet dopasowany do naszych potrzeb. 

Z czego tworzone są garnki na płytę indukcyjną? Okazuje się, że nie jest to tylko wysokiej jakości stal nierdzewna 18/10. Garnki takie tworzone są również z teflonu, ceramiki, emalii. Nie mając pewności, czy wybrane przez nas garnki mogą być wykorzystywane na płytach indukcyjnych warto zwrócić na oznaczenia producenta. Jeśli na opakowaniu garnków lub na ich dnie znajduje się symbol cewki indukcyjnej wtedy mamy pewność, że garnki takie dedykowane są pod indukcję. 

Jak zbudowane są garnki na płytę indukcyjną?

Garnki na płytę indukcyjną powinny posiadać grube dno. Kilkuwarstwowe dno, najlepiej z wbudowanym dyskiem aluminiowym, to gwarancja prostego i szybszego gotowania. Dzięki aluminiowym dyskom ciepło jest równomiernie rozprowadzane wewnątrz garnka, co przekłada się nie tylko na znacznie szybsze przygotowanie ulubionych potraw, ale również na oszczędność energii. Kupując garnki na płytę indukcyjną zwróćmy uwagę na średnie konkretnych kompletów – garnki powinny idealnie pokrywać grzejniki na płycie indukcyjnej i do nich dolegać. 

Comments are closed.