Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wykonać hybrydy na paznokciach?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Trwałe i piękne paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety na co dzień ciężko utrzymać paznokcie w nienagannym stanie. Lakiery lubią odpryskiwać i są nietrwałe, a jeśli paznokcie są słabe, mogą się złamać nawet przy zapinaniu kurtki. Pojawił się jednak prosty i trwały sposób zdobienia paznokci – hybrydy na paznokcie.

Czy trudno nauczyć się wykonywać hybrydy na paznokciach?

Na szczęście odpowiedź brzmi: nie. Jeśli do tej pory sama malowałaś swoje paznokcie i wyglądały estetycznie, dzięki lakierom hybrydowym będą jeszcze ładniejsze, a przede wszystkim trwalsze. Nie będziesz też musiała czekać kilkanaście minut, aż lakier wyschnie. Dzięki lampie UV, płytka będzie sucha w kilkadziesiąt sekund.

W internecie znajdziesz mnóstwo filmików na temat tego, jak przygotować płytkę do nałożeniach hybrydy na paznokcie. To nic skomplikowanego, wystarczy tylko spróbować.

Najpierw trzeba odpowiednio przygotować paznokcie: spiłować je, by nadać im pożądany kształt. Następnie, po oczyszczeniu płytki cleanerem musisz ją pomalować lakierem bazowym, dwukrotnie lakierem w kolorze i lakierem typu top. Po nałożeniu każdej z warstw należy paznokcie wysuszyć w lampie przez około 45 – 60 sekund. Po ostatnim suszeniu paznokci trzeba na nie na moment nałożyć oliwkę, a następnie jej nadmiar zmyć wacikiem.

Zestaw do hybrydowych paznokci

Zestaw startowy do wykonywania hybrydy na paznokciach kosztuje około 300 zł i pozwala na wykonanie pełnego manicure. Całkiem możliwe, że odpowiednie pilniki albo zmywacz już masz, wtedy za zestaw zapłacisz znacznie mniej.

Do wykonywania hybrydowych paznokci potrzeba:

  • lampę UV, która służy do utwardzania lakieru,
  • lakier bazowy i lakier typ top,
  • lakier hybrydowy w kolorze,
  • pilnik, waciki bezpyłowe, patyczki do skórek,
  • zmywacz do hybryd oraz cleaner do odtłuszczania płytki paznokcia, oliwka.

Podstawą na pewno jest lampa. Możesz poszukać takiego sprzętu na rynku wtórnym. Często kosmetyczki, które wykonują manicure zawodowo pozbywają się starego sprzętu, bo producenci lakierów przysłali im nowy.

Pozostałe elementy kupisz w każdej drogerii. Możesz poszukać promocji. Często zdarza się, że lakier bazowy i top można kupić w niższej cenie, jeśli wybiera się jakieś lakiery w kolorze. Możesz też zainwestować w lakier hybrydowy 3 w 1. Wtedy malujesz tylko paznokcie dwukrotnie tylko lakierem w kolorze.

Zalety stosowania hybryd na paznokcie

Hybrydy na paznokciach to przede wszystkim trwały efekt. Dobrze nałożony lakier utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodni. Po tym czasie, gdy widoczny jest odrost, lakier hybrydowy trzeba zdjąć i nałożyć na nowo.

Sprzęt do wykonywania hybrydowych paznokci nie jest bardzo drogi. Właściwie jego koszt zwraca się już po 3 – 4 wizytach u kosmetyczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Comments are closed.