Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaprojektować praktyczny przedpokój?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeszcze do niedawna przedpokoje były przestrzeniami, którym nie poświęcało się wiele uwagi. Dzisiaj dekoratorzy i architekci przypominają, że jest to przestrzeń witająca gości i element mieszkania, który wpływa na jego odbiór. Jak niebanalne zaaranżować przedpokój, by wnętrze to zachwycało?

Podstawowe wyposażenie przedpokoju

Przedpokoje to zazwyczaj niewielkie pomieszczenia, pozbawione naturalnego światła – oznacza to, że bywają one zacienione i nieprzyjazne. Wystarczy jednak kilka trików na to, aby klasyczny przedpokój był miejscem eleganckim. Podstawą są kolory i oświetlenie – najprostszym sposobem na oświetlenie przedpokoju jest oczywiście lampa. Zrezygnujmy z kinkietów – postawmy na nowoczesne lampki z odsłoniętą żarówką lub też podwieszany sufit z żarówkami LED. Aby przedpokój był optycznie jaśniejszy i większy warto również wykorzystać jasne farby ścienne.

Jakie elementy są niezbędne w przedpokoju? Z pewnością należy zakupić wieszaki na ubrania. Dzięki szerokiemu wyborowi wieszaków, możliwe jest wybranie produktu idealnie wpisującego się w daną aranżację. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były wieszaki zintegrowane z szafką oraz półką. Dzisiaj możliwe jest wybranie wieszaka stojącego, jak i klasycznych haczyków, które mogą być wykorzystanie w minimalistycznych aranżacjach.

Wygodna ławka w przedpokoju

Chcąc nadać przedpokojom przytulności i funkcjonalności, przydatne okażą się ławki. Eleganckie ławki do przedpokoju mogą być zaprojektowane w klasyczny sposób, jak również wpisywać się w konkretne trendy. Wiele z oferowanych ławek do przedpokojów posiadają wewnętrzną komorę, która może służyć jako szafka na buty, jak również schowek na przybory do pielęgnacji obuwia. Wśród najpiękniejszych modeli warto wymienić ławki z tapicerowanymi siedziskami.

 

 

Comments are closed.