Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaprojektowana jest innowacyjna patelnia grillowa?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Patelnia grillowa jest narzędziem coraz częściej spotykanym w polskich kuchniach. Pozwala ona na uzyskanie smaku grillowanych potraw, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Na czym polega sukces tego produktu? Jak jest zaprojektowany? Jak ją wykorzystywać, aby móc delektować się wyjątkowymi potrawami?

Patelnia grillowa wykonana z trwałych materiałów

Patelnia grillowa to idealne rozwiązanie, kiedy pragniemy delektować się smakiem grillowanych potraw, bez względu na pogodę za oknem. Przemyślana konstrukcja takiej patelni sprawia, że przygotowywane dania są aromatyczne, soczyste i chrupiące. Dzięki stworzeniu głębokiego dna z rowkami potrawy zyskują charakterystyczny wygląd, jak również możliwe jest odprowadzanie nadmiaru tłuszczu, który wytwarza się w procesie grillowania. Udogodnieniem dla użytkowników może być niewielki lejek, który pozwoli na odlanie nadmiaru tłuszczu. Uwagę zwraca uchwyt patelni – uchwyty są profilowane, aby możliwe było wygodne podtrzymywanie produktu. Dodatkowo uchwyty mogą być tworzone z materiałów antypoślizgowych, jak również z naturalnego drewna. 

Trwałe powłoki na patelniach grillowych – powłoki ceramiczne, teflonowe

Patelnia grillowa wykonana została z precyzją i dbałością o najmniejsze detale – jedną z ciekawostek są powłoki, które stosowane są w takich produktach. Najczęściej wykorzystywana jest powłoka ceramiczna, która pozwala na zmniejszenie ryzyka przywierania potraw do dna, jak również sprawia, że czyszczenie patelni po zakończonym smażeniu jest znacznie prostsze. Powłoki teflonowe posiadają podobne parametry, dodatkowo sprawiają, że ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całym dnie patelni. Najtrwalszą powłoką jest powłoka tytanowa, która pozwala na znaczne wydłużenie żywotności produktu. 

Comments are closed.