Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jaki żel wybrać do zdobienia paznokci?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Metoda żelowa zdobienia paznokci opiera się na wykorzystaniu żelu UV, ale jakiego żelu, kiedy używać? Przy wyborze żelu decyduje charakter naturalnego paznokcia. Jeżeli naturalny paznokieć jest miękki i słaby stosuje się żel, który nie jest zbyt elastyczny. W przeciwnym razie żel nie utrwali się, tak jak powinien. Warto wybrać żel, który po utwardzeniu jest bardzo wytrzymały, taki który wzmocni słaby paznokieć.

Którego żelu użyć?

Jeżeli naturalny paznokieć jest twardy i mocny należy zdecydowanie użyć elastycznego żelu, który dopasowuje się do paznokcia. W przypadku nieelastycznego żelu paznokieć byłby zbytnio naprężony.

Metoda żelowa zdobienia paznokci sprawdza się w przypadku każdych paznokci. Należy tylko dobrze dobrać żel. W przypadku, gdy naturalny paznokieć nie jest ani zbyt miękki, ani zbyt twardy można użyć każdego żelu — zazwyczaj są dobrze tolerowane.

Metoda żelowa zdobienia paznokci — właściwości żelów

Żele UV mają różne czasy utwardzania, w zależności od pigmentacji produktu. Czas utwardzania różnych rodzajów żelu wynosi zwykle od 30 sekund do 2 do 4 minut w świetle LED. W urządzeniu UV przez 2 do 4 minut. Podczas procesu utwardzania na powierzchni utwardzonego żelu tworzy się tzw. warstwa dyspersyjna, która łączy poszczególne warstwy żelu. Po spiłowaniu ostatniej warstwy jest ona usuwana za pomocą specjalnego preparatu.

Żele różnią się między sobą. Mogę być bardziej lub mniej płynne. Żele uszczelniające i wykańczające, żele adhezyjne, żele francuskie, żele kolorowe i żele brokatowe są bardziej gęste i lepkie. Żele odbudowujące są średnio gęste i mają za zadanie modelować strukturę paznokcia. Nazywane są również żelami budującymi, mają różną konsystencję i właściwości.

Żel 1-fazowy i 3-fazowy – różnice

W technologii żelu UV rozróżnia się system 1-fazowy i 3-fazowy. System 1-fazowy to termin używany do zdobienia żelowego przy pomocy jednego żelu. Specjalnie do tego celu opracowano żele jednofazowe z właściwościami nabłyszczającymi. Metoda żelowa zdobienia paznokci przy zastosowaniu żelu 3-fazowego wymaga użycia trzech żeli, żelu adhezyjnego, żelu budującego i żelu wykańczającego.

Dlaczego żel nie błyszczy ani nie twardnieje po utwardzeniu?

Przyczyny mogą być różne, ale warto zacząć od sprawdzenia lampy UV w urządzeniu. Z reguły czas pracy lampy UV to około 500 godzin. Możliwe, że nie funkcjonują tylko pojedyncze lampy UV. Wtedy należy je wymienić. Jeżeli minął czas pracy urządzenia LED — należy wymienić urządzenie na nowe.

Ważna jest również pozycja dłoni podczas utwardzania — palce powinny być trzymane prosto i lekko rozchylone.

Gdy żel jest matowy i miejscami podziurawiony — materiał został tu nałożony zbyt cienko. Żel kurczy się podczas procesu utwardzania, jeśli materiał jest nakładany zbyt oszczędnie, powstają małe dziury i matowe obszary.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

Comments are closed.