Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie donice do ogrodu i na taras wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stworzenie przyjaznej i eleganckiej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj niezwykle proste. Wygodne meble, odpowiedni parasol ogrodowy oraz dodatki sprawią, że zwykły ogród czy taras nabiorą niebanalnej oprawy. Wśród elementów, które warto wykorzystać są donice do ogrodu i na taras. Jakie propozycje donic mają dla nas projektanci?

Technorattanowe donice do ogrodu i na taras

Kolekcje technorattanowe to nie tylko eleganckie meble – to również funkcjonalne donice, które idealnie dopełnią aranżacje w stylu nowoczesnym czy skandynawskim. Technorattanowe donice do ogrodu i na taras tworzone są z dbałością o najmniejsze detale, a atutem jest szeroki wybór rozmiarów oraz kolorów. Donice do ogrodu i na taras tego typu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które poprzez malowanie proszkowe zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i korozją. Okrycie doniczki tworzone jest z plecionki technorattanowej – jest to tworzywo syntetyczne, o nieporowatej strukturze, które niw wchłania brudu czy wilgoci. W donicach technorattanowych warto umieszczać letnie kwiaty, jak również niewielkie krzewy. Z czasem takie krzewy stworzą wokół miejsca wypoczynkowego zielony mur, który odgrodzi nas od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

Donice do ogrodu i na taras tworzone z materiałów kompozytowych

Szukając niebanalnych form dekoracji na taras, warto zwrócić uwagę na donice kompozytowe. Donice takie tworzone są z cementu z włóknem szklanym z dodatkiem plastyfikatora. Takie połączenie sprawia, że donica jest trwała, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, niskich i wysokich temperatur. Zwraca uwagę też waga donicy – solidna budowa sprawia, że w donicach tego typu bez problemu osadzać można większe rośliny, jak np. niskie tuje.

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/ https://beesafe.pl/kontakt/ https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/