Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Parasol i meble ogrodowe na elegancki taras

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając pomysłu na własny taras często inspirujemy się propozycjami znalezionymi w sieci. Nie musimy długo szukać – najlepsze rozwiązania podsuną nam sami producenci mebli ogrodowych. Nasz taras może być dopasowany do potrzeb czy być zaprojektowany zgodnie z najciekawszymi stylami: skandynawskim, industrialnym, prowansalskim. Jakie meble i dodatki wybrać?

Meble tarasowe – wybieramy meble na taras

Jakie meble ogrodowe tarasowe okażą się najlepsze na nasz taras? Możliwości jest wiele! Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – są one trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, odporne na płowienie. Zaletą są tu rozbudowane kolekcje, w których z pewnością znajdziemy idealne wyposażenie na nasz taras: sofy, fotele, leżanki ogrodowe, stoliki, krzesła. Innym rozwiązaniem na taras są meble modułowe – to kolekcje składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać oddzielnie lub też łączyć ze sobą, pomogą w tym małe złączki.

Elegancki parasol na taras

Szukając sposobów na urozmaicenie przestrzeni tarasowej stawiajmy na elementy modne, ale i funkcjonalne. Najlepszym przykładem jest oczywiście parasol na taras. Nowoczesne parasole tarasowe zaskoczą nas wspaniałym wyglądem, trwałymi materiałami oraz licznymi punktami regulacji, które pozwolą na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe posiadają główną oś wykonaną z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na wilgoć czy korozję. Na szczycie osi osadzona jest czasza – może być ona odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Czasze skutecznie chronią zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Parasol możemy osadzić na jednej z kilku rodzajów podstaw. 

Comments are closed.