Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Podstawowe czynności serwisowe nart po zakończonym sezonie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bezpieczeństwo narciarza zależy w głównej mierze od profesjonalizmu serwisu narciarskiego Kraków. Podmiot ten – niezależnie od swej nazwy i lokalizacji – musi realizować swoje zadania zgodnie z określonymi zasadami. Dzięki temu można mieć pewność, że świadczone przezeń usługi, faktycznie stoją na najwyższym poziomie.

Co powinien zrobić serwis?

Zakres prac realizowanych przez profesjonalny serwis narciarski Kraków jest wręcz imponujący. Widać to zwłaszcza na przykładzie czynności związanych z konserwacją nart po sezonie zimowym. Jest ich dosyć sporo, a co za tym idzie – muszą one być wykonywane w pełni starannie i zgodnie z aktualnymi normami i zasadami.

Proces konserwacji nart powinien rozpocząć się od ich skutecznego czyszczenia. Najlepiej proces ten wykonać za pośrednictwem dedykowanego zmywacza do ślizgu, dzięki któremu powierzchnia użytkowa nart (a także desek) będzie gładka i wypolerowana. Warto też pamiętać, by po zastosowaniu zmywacza nałożyć smar. Najlepiej zrobić to na gorąco, by stworzona w ten sposób powłoka była trwała.

Troska o zapięcia też jest ważna!

Chcąc skutecznie konserwować narty po sezonie zimowym, nie można zapominać o konieczności dokładnego oczyszczenia zapięć. Proces ten należy rozpocząć od usunięcia błota z ich powierzchni. Oczywiście nie jest to łatwe, gdyż ich struktura jest dosyć niejednorodna. Dopiero po fizycznym usunięciu zabrudzeń, zapięcia należy pokryć specjalistycznym płynem do konserwacji zapięć.

Podczas konserwacji nie można też zapomnieć o najważniejszych zaleceniach dotyczących przodów i tyłów zapięć. Zaleca się, by poluzować je na pozycję 0. Dzięki temu nie będą pojawiać się w nich charakterystyczne napięcia, które mogłyby doprowadzić do ich późniejszego odkształcenia a nawet zniszczenia. Usunięcie wszelkich obciążeń jest tu jak najbardziej wskazane.

Na koniec czas na przechowywanie

Jeśli narty mają zachować swoje właściwości w następnym sezonie, to konieczne jest ich odpowiednie przechowywanie. Aby to zrobić, serwis narciarski Kraków najprawdopodobniej zwiąże je swobodnie i przechowa w określonym miejscu. Co więcej, uniknie on sytuacji, gdy naturalna krzywizna nart jest niwelowana poprzez sztucznie generowane naprężenia.

Podsumowując, dobry serwis narciarski w Krakowie (i nie tylko) powinien zadbać o każdy aspekt przechowywania i konserwacji nart. Dotyczy to zwłaszcza tych podmiotów, które oferują usługi przechowania nart na okres letni, oczywiście wraz z możliwością ich ciągłej, zależnej od potrzeb użytkownika konserwacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Comments are closed.