Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rodzaje kasków rowerowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kaski rowerowe to niezbędny element wyposażenia każdego kolarza. Niestety wielu rowerzystów bagatelizuje własne bezpieczeństwo, jeżdżąc bez kasku. Niepokojącym wydaje się fakt, że podczas rodzinnych wycieczek rowerowych, jedyną osobą posiadającą kask jest najmłodsze dziecko. Warto zmienić tę złą praktykę i nabyć odpowiednią ochronę głowy także dla dorosłych i starszego rodzeństwa, niezależnie od tego jaki rodzaj kolarstwa uprawiają.

Kaski rowerowe przeznaczone do jazdy rekreacyjnej

Rekreacyjna jazda rowerem po mieście, lub sporadycznie podczas letnich wakacji nie wymaga zaawansowanych technologicznie okryć ochronnych na głowę. W zupełności wystarczy najprostszy model kasku. Można wybrać hełm typu orzeszek, charakteryzujący się małą ilością otworów wentylacyjnych lub nabyć mało skomplikowany kask sportowy. Przy jeździe miejskiej duże znaczenie odgrywa natomiast inny element. Jest nim wygląd hełmu. Ładny kask nie pozostanie niezauważony na ścieżce rowerowej. Ważne, aby podobał się samemu rowerzyście i swoim designem zachęcał go do częstej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Odpowiednia ochrona dla kolaży szosowych

Cykliści, których pasją jest jazda szosowa z pewnością zwrócą uwagę nie tylko na świetny wygląd kasku, ale także na jego parametry techniczne. Po gładkiej nawierzchni jeździ się zwykle szybko, dlatego ważnym elementem będzie aerodynamika sprzętu. Najmniejszy opór powietrza, a co za tym idzie możliwość rozwijania dużych prędkości zapewniają kaski w kształcie kropli wody. Istotne będzie także rozmieszczenie i ilość otworów wentylacyjnych – nie powinno być ich zbyt dużo, bo każda krzywizna w kasku przekłada się na szybkość jazdy. Z drugiej jednak strony całkowita rezygnacja z wentylacji może być mało komfortowa. Dlatego kolarz szosowy musi odpowiedzieć sobie na pytanie na jakich parametrach najbardziej mu zależy i pod tym kątem dobierać kask.

MTB sportem wymagającym odpowiedniego sprzętu

Ci, dla których jazda na rowerze wiąże się z dużą dawką adrenaliny chętnie uprawiają kolarstwo wyczynowe. MTB wymaga jednak zaawansowanego sprzętu, który odpowiednio ochroni głowę. Wypadki na górskich trasach nie należą do rzadkości i trudno przewidzieć, która część głowy jest potencjalnie najbardziej zagrożona. Dlatego kaski rowerowe MTB są bardziej zabudowane od kasków miejskich i szosowych. Powinny być wyposażone w daszek, który uchroni przed uderzeniem się gałęzią, czy spadającym z góry kamieniem. Powinny też mocno zachodzić na uszy i potylicę rowerzysty.

Do ekstremalnych warunków terenowych przydadzą się także kaski typu full face. Wyróżnia je dodatkowa ochrona szczęki, znana wielbicielom sportów motocyklowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sprawdzone kaski rowerowe.

Comments are closed.

https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu