Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Sprawa rozwodowa – jak przebiega i czy potrzebny jest adwokat?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Proces rozwodowy może być zarówno krótki, jak i skomplikowany – szybkość rozwiązania małżeństwa przez sąd zależy od wielu czynników, wśród których należy wymienić przede wszystkim chęć współpracy małżonków, fakt, czy posiadają oni wspólny majątek i dzieci, staż małżeństwa. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy konieczna jest obecność adwokata?

Rozwód za porozumieniem stron

Szukając sposobu na szybkie rozwiązanie małżeństwa małżonkowie powinni dążyć do rozwodu za porozumieniem stron. Taki rozwód wymaga od nich nie tylko dogadania się, ale nierzadko również pomocy mediatora. Podczas mediacji omówione zostaną zagadnienia takie jak podział dotychczas zgromadzonego majątku, jak również podział opieki nad dziećmi. Zazwyczaj małżeństwa z niewielkim staże nie posiadają wspólnego potomstwa, przez co uzgodnienie warunków rozwodu jest jeszcze prostsze. 

Czy rozwód wymaga zatrudnienia adwokata? Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, jakie są nasze potrzeby. Dla wielu osób rozwód jest olbrzymim obciążeniem, dlatego obecność wykwalifikowanego adwokata obok nas może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Adwokat będzie dbał o nasze dobre imię, reprezentował nas przed sądem, składał wnioski. O zadaniach adwokata w trakcie sprawy rozwodowej przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl. 

Rozwód z orzekaniem o winie

Rozwody z orzekaniem o winie mogą ciągnąć się miesiącami – wynika to z faktu, że sąd chce dokładnie poznać okoliczności rozpadu małżeństwa oraz sprawdzić czy strona winna faktycznie przyczyniła się do rozkładu pożycia. W procesie takim wzywani są świadkowie, warto więc zadbać o to, aby reprezentował nas adwokat. Wybierając adwokata pamiętajmy o tym, aby szczegółowo przedstawić mu sprawę – jego zadaniem będzie bezstronna ocena.  

Comments are closed.