Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Szablony liter i cyfr zyskują na popularności

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pisanie po ścianach było do niedawna domeną graficiarzy. Od czasu wprowadzenia na rynek szerokiej gamy szablonów i cyfr każdy może sprawdzić się w umieszczaniu ciekawych napisów we własnym wnętrzu. Krój i wielkość liter można z łatwością dopasować do własnych preferencji. Warto korzystać z możliwości.

Dekoracja i użyteczność

Oprócz zastosowań dekoracyjnych, napisy i liczby naniesione za pomocą szablonów mogą pełnić funkcje użytkowe. Jedną z oczywistych opcji jest numeryczne zaznaczanie pomieszczeń. Odpowiednie cyfry umieszcza się obok drzwi. Symbole naniesione farbą przy pomocy szablonu są dobrze widoczne, kiedy kontrastują z kolorem ściany. Z pewnością są też trwałe. Obok numeru można oczywiście umieścić napis.

Dobór czcionki, którą można się posłużyć zależy od zastosowania. W razie pełnienia funkcji informacyjnej najlepiej postawić na prostotę i czytelność napisów. Szablony liter i cyfr mogą pozostawać w stylu militarnym lub przemysłowym, znanym z hal fabrycznych. Do podstawowych obowiązków pracodawcy należy przestrzeganie zasad BHP. Jedną z nich jest oznaczenie stanowisk pracy i maszyn. Przyda się w przemyśle, rzemiośle lub w kuchni. Z pewnością dobrą opcją jest nanoszenie napisów za pomocą szablonów.

Widoczność i zrozumienie to podstawa

Aby napis był widoczny, należy sprawić, by kolor kontrastował z tłem. Najbardziej kontrastujące barwy to połączenie bieli i czerni, bieli i czerwieni oraz… zieleni i barwy pomarańczowej. Choć w zastosowaniach użytkowych możemy jednak pominąć to ostatnie zestawienie, kontrast pozostaje ważnym elementem w używaniu szablonów. Osiągniemy go, różnicując napis i tło.

Także w zastosowaniach dekoracyjnych, w mieszkaniu warto zwrócić uwagę na widoczność liter. Bardziej wymyślna kaligrafia sprzyja dekoracyjności i ma większe zastosowanie w pokojach, takich jak sypialnie, salony lub kuchnie. Na tego typu użytek powstają szablony liter i cyfr pisanych, które wprowadzają elementy malarskie i stylowe. W tych szablonach występują łączniki, które pozwalają w jasny i dekoracyjny sposób stworzyć z pojedynczych liter – całe wyrazy i zdania.

Inspiracje dla domu

Warto pamiętać, że urozmaicanie wnętrz napisami przywędrowało do nas ze Skandynawii. Choć obecnie podobne motywy rozpowszechniły się, to nadal pozostają jednym z wyznaczników tzw. stylu skandynawskiego. Sentencje umieszczane na ścianach mają przypominać o najważniejszych życiowych prawdach, zwracać uwagę na więź człowieka z naturą.

Używanie szablonów liter i cyfr jest godnym polecenia sposobem zarówno oznaczania, jak i dekorowania pomieszczeń. Ma zalety trwałości oraz uniwersalności zastosowania. Wybierając szablony, mamy wiele możliwości w zasięgu ręki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.