Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Szybka budowa domów z prefabrykowanych ścian betonowych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne i energooszczędnie domy budowane są z coraz lepszych materiałów i coraz szybciej. Już teraz postawienie całego budynku może trwać tylko około dwóch lub trzech miesięcy. Prefabrykowane ściany betonowe dają możliwość na znaczne skrócenie i uproszczenie prac budowlanych.

Etapy budowania domu z gotowych ścian betonowych

Budowę domu z gotowych elementów rozpoczyna się od dokładnego zaprojektowania budynku oraz wszystkich pomieszczeń. Kolejnym etapem jest wytworzenie gotowych elementów betonowych. Części przewożone są na plac budowy, gdzie następuje ich rozmieszczenie na płycie fundamentowej. Każdy element jest opisany zgodnie z projektem i zostaje przenoszony na fundament według kolejności budowania. Prefabrykowane ściany montowane są na podlewce betonowej i łączone ze sobą za pomocą specjalnie przygotowanych mocowań. Ściany mają już gotowe otwory pod okna oraz drzwi. Zazwyczaj są też już przyszykowane miejsca na wmontowanie na przykład szafki elektrycznej, poprowadzone są peszle do kabli i zamontowane gniazda pod instalacje.

Prefabrykowane ściany betonowe – zalety

Główną zaletą budowania domu przy użyciu prefabrykowanych ścian betonowych jest szybki przebieg praca na placu budowy. Wszystkie elementy przygotowywane są u producenta i przyjeżdżają gotowe do zamontowania. Na miejscu wykonywane są tylko niezbędne prace związane z właściwym posadowieniem części.Prefabrykowane ściany wykonywane są z wysokiej jakości betonu, który wyróżnia się gładką strukturą. Dzięki temu gotowe wnętrze domu nie wymaga tynkowania. Na powierzchni może być położona gładź, tapeta lub pozostawiony modny i nowoczesny w wyglądzie beton architektoniczny.Następną zaletą ścian układanych z wielkopowierzchniowych form betonowych jest mniejsza niż w porównaniu z tradycyjnymi pustakami szerokość ściany. Pozwala to na pozyskanie dodatkowej przestrzeni.

Rodzaje gotowych ścian

Prefabrykowane ściany betonowe mogą mieć budowę tak zwaną kanapkową lub składać się z jeden warstwy. Budowa kanapkowa to zazwyczaj trzy elementy. Dwie warstwy zewnętrzne są betonowymi płytami, natomiast w środku umieszczony zostaje materiał izolacyjny. Decydując się na blok jednowarstwowy trzeba będzie w trakcie budowy domu zamontować na powierzchni ścian wełnę mineralną lub styropian.Gotowe ściany betonowe różnią się od siebie również szerokością uzależnioną od miejsca postawienia elementu. Ściany nośne muszą być odpowiednio wzmocnione, aby utrzymały ciężar stropu i dachu. Dlatego są grubsze niż ścianki działkowe, które mają tylko wydzielać poszczególne pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.