Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wyjątkowe i proste dania w domowej kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Życie w biegu oraz coraz mniejsza ilość czasu na relaks sprawia, że z niechęcią podejmujemy się codziennego gotowania domowych posiłków. Czynność ta kojarzona jest z godzinami spędzonymi na przygotowywaniu potraw. Warto wiedzieć, że pyszne dania przygotować można w mniej niż godzinę. Zaletą domowych dań jest nie tylko ich doskonały smak, ale i wysoka wartość odżywcza!

Jak gotować zdrowo?

Na doskonałą jakość domowych dań wpływa kilka czynników. Pierwszy to oczywiście świeże produkty – warto przygotowywać dania z sezonowych warzyw i owoców, aby nie tylko urozmaicić jadłospis, ale też korzystać z produktów w aktualnym momencie tanich. Drugą ważną kwestią są nowoczesne garnki i patelnie – współcześnie na polskim rynku znajdziemy komplety garnków, które wspierają codzienne gotowanie, np. poprzez usprawnienie cyrkulacji ciepłego powietrza wewnątrz garnka. Proces ten pozwala na znaczne przyspieszenie gotowania. Podobnie ma się sprawa z patelniami – dzięki wykorzystaniu powłok ceramicznych czy teflonowych, możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.

Dania obiadowe na słodko

Słodki obiad to doskonały pomysł, kiedy w domu mamy gości lub też małe dzieci – tak przygotowane danie z pewnością nie umknie uwadze domowników! Wykorzystując przepis na naleśniki w sosie pomarańczowym, możliwe jest stworzenie oryginalnego obiadu, który z pewnością zachwyci. Warto pamiętać, że naleśniki to świetna baza pod różne opcje obiadowe: zarówno te słodkie, jak i te bardziej wytrawne. Naleśniki na słodko to zresztą nie tylko prosty obiad, ale i oryginalne rozwiązanie na urodzinowym stole dziecka. Naleśniki można podawać też z twarogami uzupełnionymi sezonowymi owocami, jak i sosami czy wypełnieniem mięsnym. Uzupełnieniem dla wytrawnych naleśników mogą być sosy (np. czosnkowy czy grillowy).

Comments are closed.