Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne – co warto wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Domy wznoszone według najświeższych trendów architektonicznych zachwycają swoją dopracowaną, designerską formą. Ważnym elementem nowoczesnych, energooszczędnych brył są wielkoformatowe przeszklenia. Jeszcze do niedawna okna panoramiczne nie zapewniały izolacji termicznej na zadowalającym poziomie. Wszystko zmieniło się, gdy na rynku pojawiły się drzwi tarasowe podnośno-przesuwne (HST). Czym charakteryzują się innowacyjne modele? Sprawdź!

Ciepło pod kontrolą: drzwi tarasowe podnośno-przesuwne

Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne osiągają imponujące rozmiary. Łączą w sobie nowoczesne, modne wzornictwo z wysoką funkcjonalnością. Ich montaż zapewnia wiele korzyści:

  • szerokie przejście z domu na taras;
  • doświetlenie i dogrzanie pomieszczenia;
  • optyczne powiększenie wnętrza domu.

Konstrukcja drzwi HST standardowo składa się ze skrzydła i elementu stałego. Można również stworzyć symetryczną konstrukcję rozsuwaną, łącząc ze sobą dwa skrzydła i dwa elementy stałe. Ruchome części przesuwają się wzdłuż płaszczyzny ściany w taki sposób, że nachodzą na element przeszklenia stałego. Tak skonstruowane drzwi sprzyjają maksymalnej oszczędności miejsca (pozbawione są klasycznego skrzydła otwieranego do wewnątrz). Co ważne, ich obsługa jest zaskakująco prosta. Przesunięcie szyby w rozmiarze XXL nie wymaga użycia siły.

Ciepły, bezpieczny dom

Okna HST oferowane przez czołowych producentów są zaprojektowane z dbałością o najmniejsze detale. Mimo swoich pokaźnych gabarytów osiągają bardzo dobre parametry, przede wszystkim niską przenikalność cieplną, dźwiękoszczelność i odporność na włamania.

 

 

Comments are closed.