Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Klasyczny wystrój kuchni – jakie meble wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnie klasyczne wracają do mody – motywy retro i vinted sprawiają, że każde pomieszczenie, zarówno mniejsze czy większe, prezentują się niebagatelnie i ciekawe. Jakie meble wybrać, by zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Kuchnia dostosowana do potrzeb

Klasyczna kuchnia w nowoczesnej odsłonie zaskakuje wyglądem, ale też pozwala na realizowanie wszystkich kulinarnych wyzwań. Kuchnia taka łączy design retro oraz nowoczesne rozwiązania, zaprojektowane tak, by nie rzucały się w oczy. Chcąc zaaranżować klasyczną kuchnię, przede wszystkim warto wybrać meble, które wpisują się w ten styl. Kolekcje meblowe retro są na wyciągnięcie ręki! Jakie elementy znajdziemy w klasycznych zestawach meblowych? Przede wszystkim są to szafki klasyczne, w których zastosowano przeszklenia i szprosy. Szafki takie nabierają optycznej lekkości i sprawiają, że kuchnia staje się znacznie przyjemniejsza w odbiorze. Kolekcje kuchenne w stylu retro zdobione są również frezami – nadają one frontom wyjątkowej oprawy i sprawiają, że stają się one bardziej eleganckie. Warto również zwrócić uwagę na stylizowane uchwyty, które niebagatelnie zmieniają odbiór mebli.

Jak tworzone są kuchnie retro?

Meble kuchenne w stylu retro tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych, które mogą być laminowane lub lakierowane. Bez względu na rodzaj, deski takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie wilgoci, brudu. Płyty meblowe pokrywane są laminatami w dowolnym kolorze, co pozwala na zaaranżowanie kuchni tak, jak sobie tego życzymy. Ciekawą opcja są również dekory imitujące naturalne drewno. Tak zaaranżowana kuchnia z pewnością przyciągnie wzrok. Istotnym elementem nowoczesnych kompletów meblowych są meble tworzone pod zabudowę. Dzięki nim kuchnia retro zyska bardziej spójnego wyglądu.

Comments are closed.