Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zmarszczki na twarzy – przyczyny i sposoby ich usuwania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chyba każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że zmarszczek na twarzy nie da się uniknąć. Nie wymyślono jak dotąd metody, która mogłaby na zawsze wygładzić skórę. Są za to zabiegi, które są w stanie na długi czas widocznie odmłodzić twarz, zmniejszyć widoczność zmarszczek i zapobiec ich pogłębianiu się. Podpowiadamy, jakie zabiegi medycyny estetycznej warto rozważyć.

Jak powstają zmarszczki na twarzy?

Pierwsze zmarszczki powstają na skutek mimiki twarzy. Nawet osoby bardzo młode, które mają bogatą ekspresję twarzy, mogą mieć już wyraźne bruzdy w niektórych miejscach, np. między brwiami czy w kącikach oczu. Większy problem stanowią jednak zmarszczki, które powstają na skutek starzenia się organizmu oraz niekorzystnych czynników zewnętrznych. Są to tzw. zmarszczki strukturalne i grawitacyjne. Związane są z utratą sprężystości skóry oraz działania takich czynników, jak promieniowanie słoneczne. Proces starzenia się twarzy pogłębia się również na skutek niewłaściwej pielęgnacji, zaburzeń produkcji kolagenu, braku właściwej ochrony przeciwsłonecznej czy palenia papierosów.

Zabiegi pomocne w usuwaniu zmarszczek

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna powstawania zmarszczek, można zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie wygładzić przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Poniżej przedstawiamy procedury polecane przez ekspertów z Kliniki Ambroziak w Piasecznie przy ul. Młynarskiej 2A.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wstrzyknięty pod skórę sprawia, że skóra staje się jędrna, elastyczna i nawilżona. Odpowiednia dawka tej substancji wprowadzona wprost w zmarszczkę wypełnia ubytek tkankowy i powoduje wygładzenie skóry. Przy pomocy kwasu hialuronowego można wypełnić nawet głębokie zmarszczki: lwią zmarszczkę, zmarszczkę palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy kurze łapki.

Laserowe odmładzanie twarzy

Zabieg laserowego odmładzania twarzy pomaga w likwidacji zmarszczek poprzez pobudzanie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Służą do tego różnego rodzaju lasery, które dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Działanie lasera opiera się na wprowadzaniu mikroskopijnych zmian, które pobudzają komórki skóry do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny. Efekty pojawiają się stopniowo, w ciągu kilku miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Podobnie, jak laserowe odmładzanie twarzy, zabieg ten ma za zadanie pobudzenie procesów naprawczych w skórze poprzez wprowadzenie drobnych uszkodzeń w jej strukturze. Radiofrekwencję mikroigłową wykonuje się przy pomocy specjalnych igieł, które emitują fale radiowe. Efektem zabiegu jest poprawa jędrności i napięcia skóry oraz wyraźne spłycenie zmarszczek.

Lifting HIFU

Technologia HIFU to zogniskowane ultradźwięki, które są w stanie docierać na duże głębokości tkanki. Zmiany wprowadzone w skórze właściwej skutkują zwiększoną produkcją kolagenu, który z kolei prowadzi do uzyskania efektu liftingu. Zabieg HIFU nie wymaga znieczulenia, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, a działa wyjątkowo intensywnie, dzięki czemu już po jednym zabiegu można uzyskać optymalne efekty.

Jeśli szukasz kliniki medycyny estetycznej, w której skorzystasz ze sprawdzonych zabiegów odmładzających, odwiedź www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.