Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czym kierować się przy wyborze wanny asymetrycznej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wanny asymetryczne cieszą się ostatnio bardzo dużą popularnością. Przyczyną tego nie tylko są ich ciekawe i oryginalne kształty, ale także fakt, że można taką wannę wpasować do łazienki nieustawnej, małej, jak i do bardzo dużej. Jej kształty pozwolą na różnego rodzaju aranżacje łazienkowe, które mogą być oryginalne i niekonwencjonalne.

Czym sugerować się przy wyborze wanny asymetrycznej?

Przed zakupem dobrze jest się zastanowić, gdzie dana wanna będzie stać. Można ją ustawić nie tylko w rogu, ale także bezpośrednio przy ścianie. Od takiej decyzji zależeć będzie jak bardzo asymetryczną wannę zakupimy i jakie będą jej wymiary.

Każdy chce by wanna była jak największa, ponieważ gwarantuje to większy komfort z jej korzystania. Zwrócić uwagę trzeba też na wysokość jej brzegów. W przypadku, gdy korzystać z niej będą dzieci i osoby starsze, lepiej będzie, gdy boki będą nieco niższe.

Z jakiego materiału powinna być zrobiona wanna?

Wanny asymetryczne najczęściej wykonane są z akrylu. Ten materiał jest bardzo miły w dotyku i w użytkowaniu. Jest on odporny na uszkodzenia i na wysokie temperatury, nie przebarwia się i nie odkształca.

Decydując się na wannę asymetryczną dobrze jest też zwrócić uwagę na poszczególne akcesoria, w które taka wanna jest zaopatrzona. Doskonale sprawdzają się dodatkowe siedziska, uchwyty, półki. Wiedzieć bowiem trzeba, że wanna asymetryczna jest również nierówna w swoim wnętrzu. Producenci bardzo często wykorzystują ten fakt i udoskonalają wnętrza takich wanien.

Jak zabudować wannę asymetryczną?

Gdy w końcu podejmiemy odpowiednią decyzję zakupu wanny asymetrycznej, musimy zdać sobie sprawę, że i taki egzemplarz wanny wymaga zabudowania. Niektórzy producenci oferują specjalne zabudowy do takich wanien, wykonane z takiego samego materiału. W innym przypadku można zabudować ją kafelkami, takimi samymi jak ściany łazienki lub specjalną mozaiką.

Pamiętać jednak zawsze trzeba, że zabudowa wanny nie powinna zamykać dojścia do całej jej instalacji. Zatem proces zabudowania łazienki nie jest zbyt łatwy i dlatego do jej montażu zawsze warto jest zatrudnić wykwalifikowaną ekipę remontową.

Dlaczego wanna asymetryczna?

Decyzja zakupu wanny asymetrycznej podykotowana jest czasami kilkoma aspektami. Nasza łazienka jest zbyt mała, nieustawna, chcemy by jej wnętrze było oryginalne, a cała aranżacja opiera się na nowoczesnym stylu.

Czasami też decydujemy się na taką wannę ponieważ jest ona wygodna, wykonana z bardzo dobrej jakości materiału. Wyposażona jest w wiele funkcjonalnych detali, które znacznie ułatwią kąpiele.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.