Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Narzuty na łóżko – co musisz o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Narzutę na łóżko kupujemy nie tylko ze względów praktycznych. Przykryta pościel nie kurzy się i nie brudzi się tak szybko, a narzuta jest elegancką dekoracją łóżka. Jak wybrać narzutę, która będzie się idealnie prezentowała?

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar narzuty?

 

Eleganckie narzuty na łóżko muszą mieć nie tylko dobrany odpowiednio wzór i kolor, by prezentowały się dobrze, ale również rozmiar.

Wybór rozmiaru narzuty na łóżko nie jest trudny. Trzeba wyłącznie kierować się konkretnymi wytycznymi. Osoby, które lubią gdy narzuta przykrywa całe łóżko powinny zsumować szerokość łóżka, podwójną odległość od podłogi, oraz grubość kołdry. Do długości łóżka należy dodać 50 cm. Taka narzuta będzie kończyła się tuż nad podłogą.

Osoby, którym podoba się podwijanie narzuty powinny jej wielkość obliczyć dodając szerokość materaca, jego podwójną grubość, grubość kołdry oraz dodać zakładkę około 20 cm.

 

Materiał również ma znaczenie

Wybierając eleganckie narzuty na łóżko koniecznie trzeba zadbać, by materiał był łatwy do utrzymania w czystości. Oczywiście narzutę można oddawać do pralni, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Wybierając materiał na narzutę koniecznie trzeba zastanowić się nad jej funkcją. Jeśli narzuta będzie wyłącznie dekoracyjna materiał może być ozdobny, jeśli ma również nas ogrzewać warto zadbać, by był ciepły i przyjemny.

Welur jest materiałem, który jest bardzo przyjemny i miękki. Często również wykorzystujemy włochacze, których wierzchnia strona przypomina futerko. Eleganckie narzuty na łóżko z mikrofibry są wytrzymałe i mają bardzo szeroką gamę kolorystyczną.

 

Jak dobrać narzutę do stylu sypialni?

Wybierając narzutę na łóżko nie można zapomnieć, że musi ona pasować do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia.

Do sypialni w stylu skandynawskim świetna będzie narzuta o grubym splocie. Do sypialni nowoczesnej będzie idealna narzuta jednobarwna, a w sypialni glamour sprawdzą się złote dodatki. W mieszkaniach, które są w stylu rustykalnym sprawdzą się narzuty patchworkowe lub w kwiatowy deseń.

Comments are closed.