Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna PCV – co kryje się pod ich nazwą?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna PCV lub okna plastikowe – dwie nazwy, które służą do tego, aby określić produkty okienne, jakie są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Trzeba przyznać, że można spotkać je w zdecydowanej większości domów. Powodem występowania tego faktu może być chociażby ich niska cena.

Okno PCV z potrójnymi szybami

Do pewnego czasu standardem były okna z podwójnymi szybami. Dzisiaj się to zmienia. W środku okien plastikowych znaleźć można z reguły trzy szyby. Dzięki temu można liczyć na lepszą izolację cieplną. Może i poniosło to za sobą podniesienie cen, ale nie należy się tym przejmować, jeżeli chce się cieszyć ciepłem w swoich domach. Ważne są nie tylko same szyby, ale także profile. Jest to dokładnie ten element, który otacza całe okno. Im lepsza marka profili, tym większa pewność, że okno będzie w stanie więcej wytrzymać, a także co za tym idzie – zapewnić lepszą termoizolację.

Okucia w oknach plastikowych

Okna PCV zawierają w sobie okucia. To kolejny, bardzo ważny element, który wpływa na samą jakość produktu okiennego. Okucia odpowiedzialne są m.in. za miękkość ruchu żaluzji. Podczas zakupu okien należy dowiedzieć się, jakie okucia zostały zastosowane. Wpływają one również na możliwości sterowania oknem. Plastikowe okna cechują się naprawdę wysoką jakością, ale ich funkcje nie zostaną zachowane, jeżeli montaż nie zostanie wykonany w prawidłowy sposób. Tak samo ważna jest dobra budowa okien, jak również ich prawidłowy montaż, który powinien zostać wykonany zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad budowlanych. 

Comments are closed.