Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak dopasować kostium kąpielowy do typu sylwetki?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bez względu na to, czy preferuje się stroje kąpielowe dwuczęściowe, czy też te składające się z tylko jednego elementu, warto pamiętać o tym, że powinny być one możliwie jak najlepiej dopasowane do sylwetki. Na co zwracać zatem szczególnie dużą uwagę przygotowując się do ich wyboru?

Kostium kąpielowy dla pani jabłko

Jabłko jest typem sylwetki, który budzi zwykle spore zastrzeżenia jej właścicielki. To sylwetka bardzo kobieca, charakteryzuje ją jednak spory brzuszek tym bardziej denerwujący, że zazwyczaj występuje w połączeniu z naprawdę zgrabnymi nogami, które chce się odsłaniać. Znakami rozpoznawczymi tego typu figury są również proporcjonalne ramiona oraz miły dla oka biust. Dobranie kostiumu kąpielowego tak, aby spełniał oczekiwania pani o figurze jabłka, wcale nie musi być trudne. Zdecydowana większość podkreśli zalety takiej budowy, w sprzedaży nie brakuje przy tym modeli, które sprawią, że „oponka” w talii również nie będzie rzucać się w oczy. Miłośniczki strojów jednoczęściowych powinny koncentrować się przede wszystkim na tych, których znakiem rozpoznawczym jest kopertowy krój. Panie, które nie stronią od strojów kąpielowych dwuczęściowych także mają w czym wybierać, choć tu warto pamiętać o sięganiu przede wszystkim po te, które posiadają majtki z wysokim stanem.

Kostium kąpielowy dla pani klepsydry

Klepsydra to typ sylwetki, dla którego charakterystyczna jest proporcjonalność. Jej właścicielki mogą pochwalić się ramionami tej samej szerokości, co biodra. Ich znakiem rozpoznawczym jest też dobrze widoczne wcięcie w talii. Także tu wybór kostiumu kąpielowego nie jest skomplikowany, a jednym problemem jest utrzymanie doskonałych proporcji. Klepsydra jest rodzajem sylwetki sprawdzającym się zarówno wtedy, gdy chce się zainwestować w kostiumy jednoczęściowe, jak i w stroje kąpielowe dwuczęściowe. Nie stawia przed jej właścicielką dużych wyzwań, choć zakłada odrobinę czujności. Należy stronić przede wszystkim od kolorowych biustonoszy z imponującą ilością falbanek. Niezbyt dobrym pomysłem będzie też strój z intensywnym odcieniem majtek. Skoro to proporcje wyróżniają klepsydrę na tle innych rodzajów sylwetek, warto eksponować je zawsze, gdy tylko pojawi się taka możliwość.

Kostium dla pani kolumny

Sylwetka opisywana jako kolumna jest zbliżona do tej, która jest znana jako klepsydra. Jej właścicielka nie może jednak pochwalić się dobrze widoczną talią. Nic zatem dziwnego, że stroje kąpielowe znajdujące się w jej centrum uwagi powinny pomagać w zatuszowaniu tego mankamentu. W przypadku strojów jednoczęściowych najlepszą z opcji z pewnością okażą się te, które będą posiadać wyjątkowo głęboki dekolt. Jeśli szuka się modeli dwuczęściowych – warto skoncentrować się przede wszystkim na te, w których tak góra, jak i dół nadają sylwetce objętości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.