Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaka piżama jest seksowna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bez względu na to, czy chcemy kupić seksowną piżamę damską dla siebie, czy też na prezent dla kogoś, stajemy przed pytaniem, co to w ogóle znaczy „seksowna”. Czy są tu jakieś określone wytyczne, których należy się sztywno trzymać? Czy własny osąd wystarczy? Nie jest to łatwa decyzja, warto wiec zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Lejące się tkaniny

Tkaniny, które są miękkie i delikatne w dotyku, sprawiają wrażenie lejących się i błyszczących są znacznie bardziej seksowne niż te sztywne i matowe. Wybierając seksowne piżamy damskie warto więc szukać satyny (niekoniecznie jedwabnej, te zwykle kosztują bardzo dużo). Są to także tkaniny wygodne i delikatne, więc ich noszenie będzie przyjemnością.

Koronki, wstążeczki…

Odpowiednio wybrana satynowa piżama może być sama w sobie seksowna, ale kobiety często lubią dodatkowe aplikacje. Tajemnicze koronki, urocze wstążeczki czy kokardki potrafią dodać uroku piżamom damskim. Należy jednak uważać, by nie było ich zbyt wiele, bo piżama może stać się kiczowata lub wyglądać dziecinnie. Poza tym należy zwrócić uwagę na to, by wstążeczki, które trzeba zawiązać nie było zbyt wiele, bo bardzo to ograniczy wygodę użytkowania, a w sytuacjach intymnych może wystawić cierpliwość na bardzo dużą próbę.

Nadruki

Nadruki mogą wyglądać ładnie, uroczo, ale raczej nie seksownie, więc ten typ piżam damskich należy omijać, jeśli właśnie na takim efekcie nam zależy. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak są na tyle nieliczne, że nie warto ryzykować.

Długość

Teoretycznie krótkie piżamy damskie są seksowniejsze, ale wiele w tym przypadku zależy od osobistych preferencji. Wiele kobiet lubi te dłuższe, podobają się także mężczyznom, więc sama długość nie jest elementem decydującym. Należy w jej przypadku zwrócić uwagę także na pozostałe elementy, tkaninę i dodatki.

Kolory

Wybór koloru piżamy damskiej jest dość trudny. Najbezpieczniej sięgać po tajemnicze czernie lub zmysłowe czerwienie, ale nie jest to warunek bezwzględny. Równie seksownie mogą wyglądać i inne kolory, jeśli piżama będzie miała odpowiedni krój, tkaninę lub dodatki. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kolor jest seksowny, to trzeba się zastanowić nad tym, czy pasuje on do kobiety – jeśli na przykład w zieleni wygląda ona źle, to lepiej wybrać inną barwę. Co istotne, nawet te pozornie bezpieczne kolory mogą okazać się niewłaściwe – jeśli kobieta źle wygląda w czerwieni, to niestety czerwona piżama damska nie będzie w jej przypadku seksowna. Tu najlepszym doradcą będzie zdrowy rozsądek i własne poczucie estetyki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie.

Comments are closed.