Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozwód a kredyt hipoteczny… I co dalej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z roku na rok spada liczba zawieranych małżeństw, a rośnie liczba rozwodów. Definitywne zakończenie wieloletniego związku oznacza konieczność podzielenia między dwie osoby opieki nad dziećmi, majątku oraz zobowiązań. Znaczna część par, rozpoczynając wspólne życie, korzysta z możliwości współfinansowania przez bank zakupu mieszkania czy domu. Co dzieje się z kredytem hipotecznym w momencie rozwodu? Sprawdzamy!

Rozwód a kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Rozwód a kredyt hipoteczny… Jak rozstający się małżonkowie mogą rozwiązać problematyczną kwestię? Dług nie traci swojej ważności w momencie zakończenia związku. Obie osoby podpisane na umowie z bankiem są zobowiązane do regularnej spłaty zobowiązań. Większość rozwodzących się par decyduje się na najprostsze rozwiązanie: przepisanie kredytu na jedną ze stron. Razem z zadłużeniem dana osoba zyskuje wyłączne prawa do nieruchomości. Warto pamiętać, że na wprowadzenie tak istotnych zmian w umowie musi wyrazić zgodę bank. W niektórych sytuacjach w umowie można uwzględnić jeszcze jedną osobę, na przykład nowego partnera.

Konsultacja z prawnikiem

Dla większości osób ogrom formalności związanych z rozwodem jest przytłaczający. Aby ułatwić sobie przejście przez cały proces, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym będzie nieocenionym wsparciem na wszystkich etapach postępowania, począwszy od sporządzenia pozwu, poprzez spotkania z byłym partnerem na sali rozpraw, na finalizacji procesu kończąc. Prawnik będzie również reprezentował Twoje interesy przed bankiem, z którym podpisałeś umowę kredytową.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/