Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Wygodne spodnie do jazdy konnej – wybieramy idealny model

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeździectwo jest dyscypliną coraz chętniej wybieraną przez osoby w różnym wieku. Nie powinno to dziwić – sport ten określany jest jako ogólnorozwojowy, który nie tylko pozwala na zachowanie zdrowej sylwetki, ale też rozwijanie wyjątkowego hobby. Spodnie do jazdy konnej oraz kask są podstawą, kiedy przygotowujemy się do pierwszych zajęć w siodle.

Jakie spodnie do jazdy konnej wybrać?

Spodnie do jazdy konnej – czyli bryczesy – to nieodłączny element stroju jeźdźca. Wygodne bryczesy pozwalają na zachowanie komfortu jazdy, nawet podczas wielogodzinnego treningu. Niezwykle ważne jest, aby bryczesy były odpowiednio dopasowane i uszyte z materiałów pozwalających na wentylowanie skóry. Topowi producenci proponują spodnie do jazdy konnej wykonane z tkanin łączących bawełnę z włóknami syntetycznymi – takie rozwiązanie sprawia, że spodnie są zarówno trwałe, jak i elastyczne. Bawełna sprawia, że skóra jest wentylowana – to istotne w trakcie gorących letnich dni. Wentylowanie zapobiega odparzeniom, dyskomfortowi. Włókna syntetyczne sprawiają, że spodnie do jazdy konnej nabierają elastyczności, co znacząco poprawia komfort w czasie jazdy. Spodnie do jazdy konnej uzupełnia się o tzw. leje – to specjalne wstawki, wykonane z naturalnej skóry lub silikonu, które pozwalają na lepszą przyczepność do siodła w czasie jazdy.

Spodnie do jazdy konnej idealnie dopasowane!

Bryczesy dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów – w sklepach znaleźć można spodnie do jazdy konnej dedykowane zarówno dla dorosłych, dla nastolatków, jak i dla dzieci. Niezwykle istotne jest to, że większość modelu uzupełnia się o szlufki, aby możliwe było przeciągnięcie paska. W ten sposób spodnie są doskonale dopasowane w pasie. Bryczesy posiadają niewielkie kieszonki, damskie modele ozdabiane są przeszyciami czy aplikacjami, aby wyglądały efektowniej.

 

 

Comments are closed.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju